Sağlıklı Güzelleşme Nasıl Olur?
            Güzelleşmek, vücudumuzda sevmediğimiz noktaları düzeltmek ya da sevdiklerimizi ön plana çıkarmak hepimizin istediği bir şey. Ama bunu başarmak için içlerinde tonlarca kimyasal bulunan güzellik ürünlerine servet değerinde paralar ödemek zorunda mıyız? Hem cebimizin hem sağlığımızın dostu olan güzelleşme tüyoları yok değil. Öneriler için ise Sağlık İle Beraber Güzelleşmek konulu yazımızı okumaya devam edin.
 
Sağlıklı Ve Dengeli Beslenin
 
            Unutmayın vücudunuza ne girerse dışa yansıyan da o olacaktır. Canınız çekti diye ya da zamanınız olmadığı için sırf öğünü geçiştirmek için tükettiğiniz besinler siz farkında olmadan sağlığınızla birlikte güzelliğinizi de tehdit ediyor. Vitamin, mineral ve kalsiyum açısından zengin besin ürünlerini tercih ederseniz daha az cilt problemine ve daha fazla parlayan, ışıldayan bir cilde, kırmızı yanaklara, sağlıklı saçlara ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.
 
Saçlarınıza Bakım Yapın
 
            Paranızı afili reklamlarıyla ünlü markaların saç bakım ürünlerine yatırmak zorunda değilsiniz. Daha parlak, daha canlı saçlar, belirgin bukleler ve hacimli dalgalar için kendi bakım rutininizi oluşturabilir, yumurtanın yüksek protein sayesinde güçlendirici özelliğinden, yüzyıllardır kullanılan zeytinyağının besleyiciliğinden ve diğer yağların sayısız faydasından hem ucuz hem de doğal yollarla nasiplenebilirsiniz.
 
Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın
 
            Çoğu nemlendirici kremin içinde cildinizin hava alan üst tabakasını kaplayarak gözeneklerinizin tıkanmasına ve böylece siyah nokta ve sivilce problemine yol açan silikon maddesi var. Bu ürünleri kullanmak nemlilik hissi verse de bir süre sonra cildinizde deri hastalıklarına neden olacaktır. Peki, cildinizi nemlendirmek için ne kullanacaksınız?

             Küçük tanecik özelliği ile cilt tarafından emilimi en kolay olan yağlardan zeytinyağını ya da oda sıcaklığında katı duran, ten sıcaklığıyla temas edince eriyen ve son günlerde oldukça popüler olan hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz. Unutmayın sağlığınız her şeyden çok daha önemli. Güzelleşmek uğruna sağlığınızı bozacak uygulamalardan kaçının. Sağlık ve güzelliğin birbirleriyle bağlantılı şeyler olduğunu daima anımsayın.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir