Diyetisyen Tavsiyelerini Mutlaka Dikkate Alın
            Zamanımızda moda zayıf olmak. Zayıfsanız güzelsiniz, zayıfsanız sağlıklısınız demektir. Birbirimizi görünce bile ilk söylediğimiz şey kilo almışsın ya da vermişsin oluyor. Dış görünüşümüzle birbirimizi yargılar olduk. Hal böyle olunca kilolarından muzdarip olan kişiler kâh komplekse giriyor kâh uzmanından destek almayı tercih etmeyip her duyduğu tuhaf tuhaf diyetleri uygulamaya kalkıyor. Bilinçsizce yapılan bu beslenme kişiye ya daha fazla kilo aldırıyor ya da kişiyi sağlığından ediyor. Hele ki bazen öyle yöntemler kullanıyorlar ki ölümle bile neticeleniyor maalesef.
 
Diyetisyen Önerilerini Mutlaka Dikkate Alın
 
            Bütün bu olumsuzluklardan dolayı siz siz olun eğer kilolarınızdan yakınıyorsanız bir uzmana gidin. Arkadaşlar emin olunuz ki bu zor ya da üşenilecek bir iş olmayacak. Sakın ola ki çekinmeyin, utanmayın, ”ne derler” demeyin önce şuna inanın HERŞEY SİZİN İÇİN! Zayıflık ne kadar doğalsa kilolu olmak da doğaldır. Başkalarıyla kendinizi kıyaslamayın. Yapacağınız tek şey özverili çalışmak. Hemen size kısaca diyetisyene nasıl gidebiliyorsunuz biraz açıklayayım. Eğer devlet hastanesine gidecekseniz önce bir dâhiliye randevusu almalısınız. (özele gidecekseniz direk diyetisyene girebilirsiniz)

            Dâhiliyeye muayene olup diyetisyene gitmek istediğiniz talebinizi açık açık söyleyin. Çünkü ilk değerlendirmeyi o yapacak. Sizden bazı tahliller isteyebilir. Diyetisyen tedavisi gerekli mi değil mi doktor gözüyle değerlendirecek. Eğer gerek görürse bundan sonraki süreçte diyetisyeniniz bu zorlu yolda size eşlik edecek. Boyunuzu, kilonuzu ölçecek, günlük yeme alışkanlıklarınızı soracak ve yapılan kan değerlerinize göre size bir beslenme disiplini verecek. Hareket etmeniz için tavsiyelerde bulunacaktır. Bundan böyle onun direktifleri doğrultusunda hareket edeceksiniz.
 
Bu İş Sabır Ve Takip İster
 
            Biliyorum ya da empati yapıyorum yolunuz inişlerle çıkışlarla, zorluklarla dolu olacak. Ama kuşkusuz şunu düşünün. HAFİFLEYECEKSİNİZ. Bu hissiyatı yaşamadan anlayamazsınız. Her konuda olduğu gibi. Diyetisyenin çağrılarına kulak verin. Sizi görmek istediği tarihte gidin görünün. Sürecin nasıl gittiğine dair onu bilgilendirin. Konuya duyarlı olduğunuzu ona hissettirin.
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir