Toki İhaleleri Ve Projeleri Nasıl ve Nereden Takip Edilir?
            Toki İhalelerini https://www.toki.gov.tr adresinde girerek ve ana sayfa üzerinden ihaleler sekmesini tıklayarak göz atabilirsiniz. Bu sekmede ihale tarihleri numara sırasıyla gösterilmiştir. Ayrıca yine bu sekme üzerinden Proje adı, Konut Sayısı, İhale Tarihi ve Detaylara göz atabilirsiniz.

             Göz atmak istediğiniz ihalenin üzerine tıklayarak; başvuru yapacağınız idarenin bilgilerini, ihalenin niteliklerini, yapılacağı yeri, işe başlama tarihini ve işin süresini öğrenebilir, ihalenin yapılacağı yerin adresini ve tarihini tam olarak elde edebilirsiniz. Peki, Toki İhaleleri Ve Projeleri Nasıl Takip Edilir
 
            Toki ekonomik açıdan en faydalı olan teklifi fiyat üzerinden belirler, bu yüzden vereceğiniz fiyatı, elde edeceğiniz gelire ve faydaya oranla uygun değer düzeyde tutmanız kendi yararınıza olacaktır. İhale teklifinizi yine bu sekme üzerinden belirtilen adrese iadeli taahhütlü posta aracılığıyla göndermeniz ya da doğrudan elden teslim etmeniz gerekmektedir.

            Toki ihaleleri, ihale sonucunda anahtar teslim bedeli için size sözleşme sunulacaktır. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, teslim bedeli, ihale süresi, ihalenin başlangıç tarihi gibi bilgiler; ihaleden ihaleye değişeceği için yine bu bilgileri, ihaleler sekmesi üzerinden takip etmekte fayda vardır.

            Toki ihaleleri ve projelerinin illere göre gösterilmesi yine yukarıda belirttiğimiz https://www.toki.gov.tr adresine girilerek, Projeler başlığı altında İllere göre projeler sekmesinden yapılmaktadır. Buraya tıkladığınızda karşınıza üzerinde Şehir seçiniz sekmesinden bulunduğunuz ya da katılmak istediğiniz projenin şehrini seçerek, söz konusu projelerin listesinin olduğu bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

             Burada projeler; Proje Adı, Proje Tipi, Proje Durumu, Yüklenici Firma, Konut Sayısı ve Seviye olarak başlıklandırılmıştır. Yine bu listeden istediğiniz projenin üzerine tıklayarak işlem yapabilir, ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz. Söz konusu ihaleye katılabilme şartlarına ihaleye katılmadan önce göz atmanız gerekmektedir.

             İhaleye katılabilme şartları, istenilen belgeler, yeterlik kriterlerini gibi noktalara göz atmadan ve sizden istenilenleri tamamlamadan ihaleye katılımda bulunmamalısınız. İhalenin durumuna ve amacına göre Toki tarafından istenilenleri eksiksiz yerine getirmeniz, dosya işleri ile fazladan vakit kaybetmemek anlamına gelir.
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir