Konut Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
            Günümüzde çok çeşitli yatırım yolları var. Değerini hiç kaybetmeyen altın iyi bir yatırım olabilir. Ya da belki iki üç yıla belki de on on beş yıla kadar ödediğiniz paranın iki katını size kazandırabilecek arsa güzel bir yatırım. Bir başka yatırım yolu da konut satın almaktır. Gerçi sadece yatırım amaçlı alınmıyor. İnsanlar ’kira ödeyeceğime kira öder gibi para öderim, en azından ev sahibi olurum’ diyerek konut alıyorlar. Küçük bir ev eşyası veya ayakkabı vs. alırken bile ne kadar titiz davranıyoruz, tabi ki konut alırken de bu itinayı daha çok gösteririz.

            Peki, Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Ve Öncelikler neler olmalı? Türk milleti olarak ne kadar çok ‘ev alma komşu al ‘desek de değişen şartlarla beraber ev alırken ki önceliğimizde değişti. İlk olarak şehir merkezine ne kadar uzaklıkta? Çarşıya ne kadar uzaklıkta? Diye dikkat ederiz ki sanırım yaşamın merkezi çarşılar olduğu için bu artık böyle. İkinci olarak işyerimize ne kadar uzaklıkta veya işe gidebilmem için binmem gereken dolmuş evin yakınlarından geçiyor mu?

             Ya da metroya ne kadar uzaklıkta? Sonra dikkat edilen şey hastaneye ne kadar uzaklıkta? Özellikle bazı pimpirikli kişiler hastaneye yakın oturmak isterler. Yeni evlenmişse kızlarımızın tercihi anneye yakın kaynanaya uzak bir konut olacaktır. Yine dikkat edilen başka bir husus çöplüklerden, çöp kokularından ne kadar uzak? Bu saydıklarım genel bir çerçeve yoksa tabi ki de bireysel farklılıklar olacaktır.

            Misal kimisi sessizliği çok sever, en tenha yerlerden alır evini; kimisi tepeleri, yüksekleri sever şehri en tepeden izleyebileceği bir ev alır; kimisi doğayı, çam kokusunu, kuşların ötüşünü sever evini ormana en yakın yerden alır. Şunu da belirtmek isterim ki kimsenin merdiven altı dairede oturmak gibi, asfalt hizasındaki pencereli evde oturmak ya da satın almak isteyeceğini sanmıyorum. Bu onların istekleri değil şartları gereğidir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir