Gençler için Krediler
            Türkiye’de genç olmak demek bazen anlaşılmamak bazen ise kendisinden çok şey beklenmek demektir. Ne yazık ki bu düşünce artık günümüz şartlarında eskide kaldı. Türkiye’de genç olmak demek artık hayallerinin peşinden gitmek demektir. İstediği krediyi ister devletten isterse bankalardan uygun koşullara gençlere krediler kapsamında çekerek ileride yükseleceği dev yatırımcılık koltuğuna giden yolda birinci adımı atmak demektir.
 
Devletten Gençlere Destek
 
            2016 yılı Gençlere Krediler kapsamına, Türkiye’deki girişimci olan ve nakde sıkışık olan gençlerin yılı olabilir. 2015 yılı kararnamesinde değişiklik yapılarak 2016 yılı kararnamesinde ek maddeler olarak gençler de düşünüldü. Devlet destekli ve KOSGEB iş birliği kapsamında KOSGEB’ de destek programlarını bitiren gençlerin projelerinin onaylanması halinde maksimum 100 bin lira faizsiz kredi imkânı verilmiştir. Bunun için tek yapılması gereken girişimci esnaf ve zanaatkâr gençlerin yaratıcılıklarını konuşturması olacaktır.
 
            Ayrıca gençlere krediler kapsamında, 27 yaşına kadar evlenecek çiftlere de bankalarda çeyiz hesabı açması ve 3 yıl içinde birikim yapması halinde devlet biriktirdiğinin yüzde yirmisini evlilik hediyesi olarak gençlerimize sunmaktadır. İş kurmak isteyen gençlerimize de gene KOSGEB Hibe kredisinden yararlanma imkânı tanınmaktadır. 30 bin, 50 bin ve 100 bin kapsamında faizsiz hibe kredileri için kurmak istediğiniz iş ve projelerinizle başvurularınızı yapmak artık çok daha kolay.
 
Bankalardan Gençlere Kolaylık
 
            Çeşitli bankaların öğrenciye de hayallerini gerçekleştirmek için kredi verdiğini biliyoruz. Bun yanına bir de gençlere verilen ihtiyaç kredileri de eklenmiş durumda. Artık okumak için ya da hayallerinizdeki arabaya kavuşmak için belki de evlenmek için sebebi ne olursa olsun fark etmez sadece gençliğinizi yaşamanız için uygun faiz koşullarıyla tüm bankalardan ihtiyaçlarınız doğrultusunda krediler çekebilmeniz mümkün. Gençlere krediler ile gençlerin bu ülkede birçok işi başarabileceğini ve girişimciliğini destekliyoruz ve aydınlık geleceğimiz olan gençlerin başarıları ile gurur duyuyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir