Ev Nasıl Alınır?
            Ev nasıl alınmalı? bu soru çoğu insanın merak ettiği ve günümüzün önemli sorunlarından bir tanesidir. Son yıllarda ev kiralarının artışı, ev sahibi olmak isteyen inşaları zora sokmakta ve ev sahibi olmak isteyen çiftlerin gözünü korkutmaktadır. Bu yazımda Ev Nasıl Alınmalı sorusu hakkında meraklarınızı gidermeye çalışacağız.
 
Satın Alınacak Ev Nasıl Araştırılmalı?
 
            Öncelikle bu konu ile ilgili bazı web siteleri mevcut. Ev sahipleri satmak veya kiralamak istedikleri evlerinin fotoğraflarını ve bilgilerini bu internet sitelerine koyuyorlar. Malum devir internet devri olduğu için bu siteler oldukça ilgi görmektedir. Sizin de bu sitelere bakmanız fayda var. Bu sitelere bakarken dikkat etmeniz gereken en önemli madde; ev hakkında bilgilerin tam olmadır.

            Bir diğer önemli husus ise evin fotoğraflarının yeterli olmasıdır. Eğer bu yol ile ev aramak istiyorsanız sakın evi birkaç kez görmeden karar vermeyin. Çünkü ev ile ilgili bazı eksikler olabilir ve bu eksiklikler evi satın aldıktan veya kiraladıktan sonra başınıza bela olabilirler.
 
            Bir diğer ev bakma yolu ise emlakçılardır. Bence ev almak için en güvenli yoldur. Tabi ki iletişime geçeceğiniz emlakçıda güvenilir olmalı. Bu yolun bir eksi yanı elbette bulunmaktadır. O da komisyon. Emlakçılar komisyon aldıkları için biraz daha fazla para ödersiniz.
 
Ev Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
            Ev alırken dikkat etmemiz gereken durumlar elbette var. Mesela evin elektrik, su ve doğalgaz tahsisatının çalışır ve sağlam olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer buna dikkat etmezseniz ileride sorun ile karşılaşırsınız. Ev alırken dikkat edilmesi gereken diğer şeylerden de bahsetmeniz fayda var. Evinizin depreme dayanıklı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

             Deprem uzmanları sağlam evlerde oturmanızı şiddetle önermektedirler. Binanın yaşı da önemlidir. Oturacağınız evin yaşlı olmaması sizin için daha iyi olur. Elbette oturacağınız evin bulunduğu semt ve evin iş yerinize olan uzaklığı çok önemlidir. Serserileri ile bilinen bir mahallede oturmanız ve evinizde okulunuza veya işinize ulaşım sıkıntılı ise çok zorlanırsanız. Eğer bulduğunuz ev sizin için uygunsa sözleşmeyi imzalamış ve faturaları üzerinize almayı unutmamalısınız.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir