Esnaf Sanatkârlar Odası Kredisi
            Krediye toplumca ihtiyaç duymaktayız. Fakat kredi denilince insanlar genellikle çekiniyor. İnsanların kafaları direk faize takılıyor ve krediyi geri ödeyememekten korkuyorlar ve bu durum da bir şeyler üretmekten bizleri alıkoyuyor. . Ama krediler artık korkulu birer rüya olmaktan çıkmış durumdalar. Esnaf sanatkârlar odasının kredisi, genç girişimciler, kendi işinin sahibi olmak isteyenler, yeni bir şeyler üretmek isteyenler için birer iyi fırsat. Esnaf ve sanatkârlar odasının kredi desteği tüm girişimciler, evine katkı sağlamak amacıyla yeni bir iş yeri açma isteği olanların umudu olmaktadır.
 
Esnaf Sanatkârlar Odası Kredi imkanından Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?
 
            Esnaf sanatkârlar odası, kredi almak isteyen tüm esnaflar ya da esnaf olmak isteyenler için kategorilere göre destek vermektedirler. Tabi ki her şeyde olduğu gibi burada da çeşitli prosedürler yer almaktadır. Öncelikle Esnaf sanatkârlar odasında kaydınızın bulunması gerekmektedir. Basit usulde vergilendirilen ya da vergiden muaf bulunan gibi kategorilerde esnaf tanımına girdikten sonra işiniz daha da kolaylaşmaktadır. Her yıl yenilenen/ değişen sistemde, kredilerin fiyatları ve ödeme şekilleri değişiklik göstermektedir.

             Esnaf sanatkârlar odasına gidip kendinize uygun kredi ve ödeme şekilleri hesaplandıktan sonra krediniz, anlaşmalı olunan bankadan belirlenen gün içinde tahsil edilmektedir. Esnaflar ve esnaf olmak isteyenler, zanaatkârlar için kredi konusunda en uygun, en kolay ödeme şekli sunulan ve en önemlisi faiz oranlarının daha düşük olması yönüyle bilinen esnaf sanatkârlar odası kredisi tüm girişimcilere, esnafa büyük bir katkı sağlamanın yanı sıra insanları daha çok teşvik etmektedir.
 
Krediyi Çektikten Sonraki Aşama
 
             Krediyi çektikten sonra ise çok iyi değerlendirmek gerekmektedir. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanılması gerektiğinin altını çizmekte yarar vardır. Krediyi ödeyemediğiniz takdirde ise Devletin ”af” çıkarmasına bağlı olarak yapılandırma ile kredi borcunuzu tekrar taksitlendirmeniz mümkündür. Eğer esnaf sanatkârlar odasına kayıtlıysanız kredi başvurunuzu buradan yapmanızda fayda vardır.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir