Borsada Bilinmesi Gereken İpuçları Nelerdir?
             Borsa birikimlerinizi kazançlı bir şekilde sürdürebileceğiniz bir piyasadır. Son zamanlarda çok fazla duyduğumuz yatırım firmaları doğrudan borsa ile ilgilidir ve yatırımcısını pozisyonlar hakkında uyarırken aynı zamanda gerçek borsaya hazırlar. Peki, borsada hep mi kazanılır? Derseniz hayır her zaman kazanamazsınız fakat doğru tahmin ve iyi borsa takibi sonucunda yatırımlarınızı ikiye katlayabilirsiniz.
 
Borsada Bilmeniz Gereken İpuçları
 
            Borsa tabii ki ben borsaya girmek istiyorum artık! Demekle olacak bir iş değil. Öncelikle borsada işlerin nasıl yürütüldüğünü ve işleyişini birilerinden dinlemek yerine kendiniz keşfedin. Yediğiniz yemeğin tarifini çok iyi bilmelisiniz. Daha sonra çok iyi borsa takibi yapmanız gerekmektedir. Borsa takibini yaparak belirli bir süre sonra tahminleriniz olacaktır ve böylece piyasada ki öngörüleriniz artacaktır bu sayede doğru zamanda doğru pozisyonu yakalamış olacaksınız.
 
            Sürekli araştırmanız gerekmektedir. Borsa pat diye öğrenilecek bir şey olmadığından dolayı ve biraz karışık bir yapısı olduğundan dolayı iyice araştırmalı ve sürekli okuyup takip etmelisiniz. Bu araştırmalarınızda çeşitli borsa uzmanlarından yararlanabilirsiniz. Borsa uzmanları bazı programlarda veya bazı hesaplar üzerinden yayınlanan videolarda borsa hakkında ipuçları vererek sizin fikirlerinizin oluşumunu ve borsa hakkındaki bilgilerinizi pekiştirir. Borsada işlem yapmanın en zor kısmı ise duygusal faktörlerdir. Borsada acaba sorusuna ne kadar yer vermezseniz sizin için o kadar iyidir. Bu hususta sakin ve sabırlı olmak çok önemlidir. Unutmayın borsa sabır isteyen uzun sürekli bir iştir.
 
            Piyasa analizi de önemli bir rol oynar borsada. Piyasa analizini ne kadar iyi yaparsanız hâkimiyetiniz nedeni ile kazancınız artacaktır ve tahminleriniz doğrultusunda yararınıza işlem yapmış olacaksınız. Borsada en büyük yapılan hata ise geçmiş performansıdır. Geçmişte benzer işlemler yaparak kazancınızı arttırmış olabilirsiniz fakat gelecekteki işlemler için aynı şeyler söz konusu değildir. Geçmiş performansınız başarılı veya başarısız olsa bile borsada gelecek asla geçmişten etkilenmez.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir