En Güzel Dini Anlamlı Sözler

İnternette yer alan dini sözler Kandil’de mesaj olarak hatırlatıcı bir öge şeklinde atılabileceği gibi İslam’ı daha iyi anlamak ve yorumlamak için de ideal içeriklere sahiptir.

Hadis-i Şerif Niteliği Taşıyan Dini Sözler

-Dünya müminin zindanı, kafirin cennetidir.

– Sizden bir kimse bir münker ( bir kötülük, çirkin bir eylem ya da davranış) görürse, onu eliyle değiştirmeye çalışsın. Eğer buna gücü yetmezse diliyle örtsün. Buna da gücü yetmezse kalben nefret etsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.

Hz. Muhammed’e ait olan dini anlamlı sözler günümüze ışık tutması bakımından önem taşımaktadır. Bu nedenle sık sık hatırlatılmalı ve dil ile ikrar edilmelidir.

-Üç şey münafığın alametlerindendir. Söz söylediği zaman yalan söyler. Vaat ettiği zaman sözünden döner. Kendisine emanet edildiği zaman hıyanet eder.

-Müslümanların güzel gördüğü şey Allah katında da güzel kabul edilmektedir.. Müslümanların kötü gördüğü şey Allah katında daha da kötüdür.

-Zayıflarının hakkı güçlülerden alınmayan bir millet nasıl temizlenebilir? Bol bol zekat vermek varken biriktirmek hırsı ancak sözde güçlülere, özde zayıflara aittir.

Büyük İslam Alimlerine ait Önemli ve Güzel Sözler

Hayatımızda önemli bir yere sahip olan dini sözler birçok farklı alimin ve din adamının kaleminden günümüze kadar taşınmıştır. Bu dini anlamlı sözler bize kılavuzluk etmekte ve her daim yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

-İhtiyaçsızlık hürriyettir. Kişi ne kadar az şeye ihtiyaç duyarsa o kadar az şeye kulluk etmiş olur.

– Alan değil veren el ol. En sonunda kaybeden değil kazanan olmak için.

– Sen cevizin kabuğunu kırıp içine ulaşmadıkça cevizin tamamını kabuk sanmaya devam edeceksin. Oysa öz içeridedir ve mutlaka çaba gerektirir.

– Müslüman Müslümanının ayıbını örtmede gece gibi olmalıdır.

-Tövbe ve sabır kapısından geçen, her kapıdan geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir