Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Seo’nun İlkeleri Nelerdir?

yonetici

29

Yok

Seo’nun İlkeleri Nelerdir?

SEO. web siteleri için önemli. Search Engine Optimization SEO Çalışmalarındaki En Önemli İlkeler

Alt Tag’larından Tesirli Bir Şekilde Yararlanmak

Alt Taglarından spam amacıyla faydalanılmamalı. Örneğin, resminizin adı seo. optimazion. png şeklinde görülüyorsa, ayrıca alt etiketini de seo optimization mahiyetinde girmeniz gerekmektedir. Resimdeki alt tagına farklı etiket girilmesi durumunda, resminizin spam olarak algılanmasına neden olacaktır.

Anahtar Sözcük ve Başlıklardan Yararlanma

En mühim olayların başında başlık ve anahtar sözcük kullanımı gelir. Her ikisinin kendine özgü bir nitelik taşıması ve oturmuş yapıda olması çalışmalarınızda beklenilen sonucun artmasına neden olacaktır. Google’ı web sitenizi ziyaret eden ya da alıcı gibi düşünebilirsiniz. Botlar, siteye ilk olarak giriş yaptığında en başta başlıkta ne gördüklerine özen gösterirler. Bunun için yararlandığınız anahtar sözcüklerin ve başlıkların kendine özgür bir niteliği olması, Google botları aracılığıyla sevilmenize destek sağlar.

Web Sitenizden Giden ve Gelen linklerin Niteliği

Sitenize gelen linkler kadar sitenizden verdiğiniz çıkışlarda oldukça mühimdir. Boş ve içinde bulunan ögeler anlamında niteliksiz olan web sitelerine vereceğiniz linkler sizi alt taraflara itebilir ve bu tarz önemi olmayan sitelerden gelen backlinkler, siteniz adına pek faydalı olmayacaktır. Bu nedenden ötürü link giriş ve çıkışlarınıza özen göstermelisiniz. Doğru nitelikte, özgün ve sayfa derecesi yüksek seviyede olan sitelerden nitelikli backlink elde etmeye çalışmalısınız.

Sitenizin Mevcut Hızı

SEO Açısından önemli ölçütlerden biriside, sunucunuzu ve web sitenizin hızıdır. Anahtar sözcüklerde yükselme sağlamak istiyorsanız sunucunuz sürekli olarak aktif olmalıdır. Sunucuyla olan irtibatın kopması, bir gün içerisinde konularınızı geri düşürebilir. Kodlama ve uptimedan kaynaklanan problemler SEO’nuza tesir oluşturur.

Kullanıcılar Üzerinde Yoğunlaşarak Tasarım gerçekleştirmek

Web siteniz, sitenize gelen alıcılar tarafından karışık ve zor görülmemelidir. Talep edilen linklere hızlı erişen ve görsel anlamda daha yalın olan sitelerdeki kullanıcılar site içerisinde yaklaşık %40 gibi bir oranla daha çok zaman vakit harcarlar. Sitenizde kullanıcıların daha fazla vakit harcamaları ve gezinmeleri Google’ın açısından mühimdir.

 

SON YORUMLAR