Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Cep Telefonu Zararları 30 Yıl Sonra Ortaya Çıkacak

yonetici

21

Yok

Cep telefonlarının zararları hakkında geçmişten günümüze kadar birçok araştırmalar yapılarak sonucunda cep telefonlarının insan vücuduna zararlar verebildiği bilimsel olarak tespit edilmiştir.

Bu konu hakkında birçok bilim adamları tarafından cep telefonlarının insan vücuduna anında zararlar verebildiği belirtilirken, birçok bilim adamları tarafından ise, cep telefonlarının zararları insan vücuduna anında etki yapabilmesinin söz konusu olamayacağı belirtilmiştir.

Cep telefonlarının insan vücudunda zararları hakkında en son Profesör Mustafa Necmi İlhan tarafından açıklamalar yapılmıştır. Mustafa Necmi İlhan, cep telefonlarının zararları insan vücudunda ortalama olarak 30 ila 50 yıl arası sonrasında ortaya çıkabileceğini belirterek, bu anlamda cep telefonlarının henüz ilk kullanımdan itibaren insan vücuduna yavaş bir şekilde zararlar verebildiğini belirtmektedir.

Cep Telefonları Vücuttan Uzak Tutulmalı

Tüm bilim adamları cep telefonlarının insan vücuduna olumsuz yönde elektromanyetik ışınlar gönderebildiğini ve bu sayede de insan vücuduna uzun bir süreçten sonrasında bazı zararlar verebildiğini dile getirmektedirler. Bilim adamları, cep telefonlarının kullanımı sırasında vücuttan belirli bir mesafede uzak tutulması gerektiğini de belirtek kullanıcıların cep telefonlarını ayrıca yolda yürürken kullanmamaları gerektiğinin de altını çizmektedirler.

Buna göre cep telefonu kullanıcıları bilim adamları tarafından öngörülen uyarıları dikkate almalı ve cep telefonlarını ayrıca yolda yürürken kullanmamaya özen göstermelidirler. Cep telefonlarının radyo istasyonları kadar olmasa da insan vücuduna olumsuz etkiler yapabildiği gerek Türk bilimadamları ve gerekse de yabancı bilimadamları tarafından kesin kanıtlar ile birlikte savunulmaktadır.

SON YORUMLAR