Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
HGS Nasıl Alınır? HGS nedir?

yonetici

92

Yok

HGS Nasıl Alınır? HGS nedir?

HGS Nasıl Alınır? Araba kullanmanın en stresli yanı uzun süre trafikte kalmak ve bitmeyen kuyruklarda beklemektir. Bunun çözümü için HGS uygulaması kullanılmaya başlayan teknolojilerden biri haline geldi. HGS nedir? HGS, Hızlı Geçiş Sistemi’nin kısaltılmış halidir.

HGS, ülkemizdeki tüm Boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerinde alınan ücretlerin hızlı bir şekilde beklemeye gerek kalmadan karşılanması için oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistemde bir bilete ya da kart göstermenize gerek duyulmaz. Radyo frekansı ile tanımlama yapılır.

HGS Almak İçin

HGS kartı PTT şubelerinden, kara yolları giriş çıkışlarında bulunan satış noktalarından alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankaların sundukları avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

HGS kartı alabilmek için yalnızca araç ruhsatınız ve kimlik fotokopiniz yeterlidir. 5 lira kadar bir ücret kart alınırken ödenir. Ancak bazı bankaların sundukları avantajlı seçenekler ile bu ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. HGS kart dolum işlemlerinizi PTT şubelerinden veya anlaşmalı bankalardan yapabilirsiniz.

HGS Bakiyeniz Bittiyse

Önceden ilk kez HGS kartı alanlar için karta belli bir miktar bakiye yüklenmesi zorunluydu. Ancak artık sadece kart ücretine ödeme yapmak zorunludur. Bakiye yükleyip yüklememek sizin isteğinize bağlıdır.

HGS kartınızın bakiyesi köprüden geçiş sırasında yetersiz kaldıysa, kaçak geçiş uyarısı alırsınız. Bu uyarıdan sonra 1 hafta içinde ödeme yapabilirsiniz. Ancak bu süre içerisinde ödeme yapılmazsa ödemeler ceza olarak gönderilecektir.

HGS bakiyelerinizi sorgulamak için PTT’nin resmi internet sitesine T.C kimlik numaranız, vergi kimlik numaranız ve e-posta adresinizle üye olduktan sonra sisteme giriş yapıp öğrenebilirsiniz. Sisteme kayıt yaptıktan sonra telefon numaranıza bakiyenizde azalma olduğunda bilgilendirmek mesajı gelecektir.

HGS İle İlgili Tüm Sorunlarınız İçin…

HGS ile ilgili tüm sorularınız için mail yoluyla veya HGS çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz Böylece sorunlarınıza en kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.

 

 

SON YORUMLAR