Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Türk Bilim Adamları 1 Kuruş Boyunda Balık Buldu

yonetici

23

Yok

Türk bilim adamları bilimsel alanda yeni bir başarıya daha imza atarak bilim tarihinde adını altın harfler ile yazdırmayı başardı. Uzun süreçli olarak gerçekleştirilen deniz altı bilimsel çalışmaları sonucunda Türk bilim adamları tarafından yaklaşık olarak 1 kuruş boyunda nano balığı keşfedildi.

Bilim adamları tarafından yapılan açıklamalara göre, 1 kuruş boyunda olan nano balığının tarihten günümüze kadar görülen en küçük çaplı balık türü olduğu ve bu bakımdan nano balığının su altında yalnızca diğer balık türlerine yem olabilme özelliğine sahip olabildiği belirtildi.

1 Kuruş Boyundaki Balığın Özellikleri;

Türk bilim adamları büyük başarısı sonrasında sadece 1 kuruş boya sahip olduğu belirtilen nano balığının ayrıca bazı özelliklere de sahip olduğu dile getirildi. Bilim adamları, 1 kuruş boya sahip olan nano balığının boy uzunluğunun ise sadece 15 mm çapında olduğunu belirtmektedirler. 1 kuruş uzunluğundaki nano balığı hakkında bilgiler sunan Türk bilim adamları bu küçük düzeyli deniz canlısının Kayalar balık ailesinden olduğunu ve bu sayede deniz canlıları arasında sadece yem olma özelliği taşıyabildiğini belirtmektedirler.

1 Kuruş Boyundaki Nano Balığı Hakkında Araştırmalar Sürüyor

Türk bilim adamları 1 kuruş boyunda olan nano balığı hakkında özet bilgiler sunarken, bu küçük balığın daha birçok farklı özelliklere sahip olabileceğini ve bu bakımdan 1 kuruş uzunluğa sahip olan nano balığı hakkında bilimsel araştırmaların halen devam ettiğini belirtmektedirler.

SON YORUMLAR