Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Kaçkarlar’da Nerede ve Nasıl Kamp Yapılır?

yonetici

76

Yok

Karadeniz bölgesinde kamp yapmak için harika yayla ve dağlar bulunur. Özellikle 3932 m yüksekliğine sahip Kaçkarlar’da kamp yapmak bir başkadır. Kaçkarlar, milli park statüsüne sahiptir ve kuzeyin en yüksek kamp merkezlerinden biridir.

Kaçkarlar’a, Yusufeli ve Ayder Yaylası’na uzanan yoldan ulaşmak mümkündür. Bitki çeşitliliği bakımınadan zengin olan bölgede, Karadeniz’in endemik bitkileri de bulunmaktadır. Kaçkarların her noktasında kamp kurmak mümkündür; ancak özellikle Öküzyatağı adı verilen bölge, kamp bölgesi olarak bilinir.

Öküzyatağı’na; Yukarı Kavrun bölgesinden 2 saatlik yürüyüşle ve Ayder Yaylası güzegahından varılabilir. Bu yol; oldukça keyifli bir yürüyüş zevki yaşamanızı sağlayacaktır. Bir diğer yol olan Yusufeli yolundan gelenler için ise Dilberdüzü adı verilen bölgede kamp yapılabilir.
Kaçkarlar’da kamp yapmak için özellikle ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmenizi öneriyoruz; çünkü yüksek rakıma sahip bu bölgelerde kış ayı biraz sert geçmektedir.
Kaçkarlar’da kamp yapmaya karar verdiyseniz, zorlu bir tırmanışı göze almış oluyorsunuz; lakin buna değecektir. Ilıman ve yağışlı bir iklime sahip olan Kaçkarlar‘da, kamp için su geçirmez ürünleri seçmeniz gerekmektedir.
Kaçkarlar’da, gruplar halinde kamp yaparak, yöresel lezzetleri tadına bakıp, uzun doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz ve harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

SON YORUMLAR