Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Güzel ve etkili iş fikirleri 2018

yonetici

70

Yok

Güzel ve etkili iş fikirleri 2018

Yıl 2018. Zaman çalışma zamanı. Herkes iyi bir iş fikri arar. Çünkü başarmak ve mutluluğun yanında kazandığı para ile iyi geçinmek ister. Parası olan veya olmayan herkesin ilgisini çekmiştir fikirler çünkü insan koşturmacayı sever.

Arar ki kurduğu işle yarınlar onun olsun. Maddi sıkıntıları bitsin.

Bir iş fikri arar ki insanlara istihdam sağlasın. Renk versin hayatlara.

Ve yapalıabilecek o kadar çok iş var ki. Mesela:

Arıcılık

Küçük bütçelerle yapılabilecek güzel ve karlı bir iş. Çünkü hem kendi balınızı üretebilir hemde doğanın güzellikleri ile baş başa kalma fırsatı yakalamış olursunuz.

Özel öğretmenlik yapmak

Kendinize güvendiğiniz ve uzman olduğunuz bir konuda, evde özel öğretmenlik yapılabilir. Ve bundan iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Yada müzik konusunda çaldığınız bir enstrümanı öğretebilirsiniz. Fakat bunları yapmak için belirli bir bilgi düzeyi ve sorumluluk gerekiyor.

İkinci el eşya satmak

Herkesin evinde kullanmadığı veya kullanıp sıkıldığı eşyaları vardır. Bunlar en küçük bir sırt çantasından mobilya takımına veya teknolojik aletlere kadar gidebilir. Bunun için satılacaklar listesi yapmak ve alıcı kişilere ulaştırmak için belirli mecralarda ürünü tanıtmak gerekir. Yaptığınız bu ek iş ile evdeki fazlalıklardan kurtulmuş olacaksınız. Ve de bu işten para kazanacaksınız. Bu işin avantajı ise insanı ruhen rahatlatmasıdır.

Editörlük yapmak

Editörlük, evdeyken bile yapabileceğiniz işlerden bir tanesidir. Fakat bu işi çoğu kişi yapamaz. Bunun için bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Bunlara araştırma becerisine sahip olmak, bilgisayar programlarından iyi anlamak ve güncel olayları iyi takip etmek gibi örnekler verebiliriz.

Bebek veya çocuk bakıcılığı yapmak

Küçük çocuklu hatta çalışan ebeveynlerin olduğu ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu meslek çocuk bakıcılığıdır. Çünkü ailelerin çalışmak zorunda oldukları için çocuklarına bakma gibi zamanları pek olmuyor. Mesela aileleri işte iken çocuğun evdeki bakımı mecbur bakıcıya düşüyor. Yada çocuğun okul saati ile ailesinin iş saati çakışabiliyor. ve böyle anlar kreşten çok bakıcı tutmak daha az masraflı ve daha faydalı olacaktır.

  • 10 Bin TL ile ne iş yapılır?
  • 15 Bin TL ile hangi iş yapılabilir?
  • 5 Bin TL ile hangi iş yapılır?
  • 50 Bin TL ile ne iş yapılır?

YORUMLARINIZI YENİ İŞ FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Yorumlarınız iş arayanlara rehber olacaktır.

Farklı iş fikirlerimiz  iş kurmak isteyenler için fırsat olacaktır.

Yorumlarınız yazının içine alıanacaktır. Bakarsınız bir e-kitap ile sesinizi geniş kitlelere duyurma fırsatımız olur. Birlikten iş doğar.

YORUMLARINIZ

4. Sizin fikriniz?

Yorumunuz buraya eklenecektir.

3. Urfalı

Urfa’da okulun arka tarafında komşunun tepeye doğru yamaçta arazisi vardı. Ekilemez durumda idi.  Amca bir ineğini sattı. Bin tl ye  bin çukur kazdırdı. Bin hicaz narı ekti

Tepeye koyduğu tamperden damlama sistemi kurdu. Şimdi 3. senesi ve şimdilik 10 tona yakın nar üretiyor. Maliyeti  5 Bin tl…

2. Fatih

Hızlı okuma kursuna gidin. Ve sevdiğiniz , eğitimini aldığınız veya çalışmak istediğiniz alanla ilgili 100 e yakın kitabı devirin.

Bir yandan da küçük küçük notlar alın. Çalışmanız kısa sürede farkedilecektir. Alanınızın uzmanı olacağınız kesindir. Üstelik çıkardığınız notlarla da bir kitap hazırlarsınız. Başarılar..

1. Arıcı

5 bin tl güzel bir arıcılık işletmesi kurabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir yaşam , sağlık ve para. Balınızı eşe dosta verebilir zamanla işinizi büyütebilirsiniz.

 

SON YORUMLAR