Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Bilinmeyen Cisim Güneş Sisteminde Görüldü

yonetici

20

Yok

Amerikan Uzay Bilimcileri tarafından dünya üzerinden gözlemlenen yıldızın yıldızlar arası bir ziyaretçi olabildiğini dile getirdi. Asteorid veya kuyruklu yıldız olabileceği öngörülen yabancı cismin güneş sistemine farklı bir gezegenden gelebildiğini belirten bilim adamları bilinmeyen cismin Lyra yıldız sistemi yönünden güneş sistemine doğru geldiğinin altını çizmektedirler.

Güneş Sisteminde Görülen Bilinmeyen Cismin Özellikleri;

Amerikalı uzay bilimciler, güneş sisteminde görülen bilinmeyen cismin ayrıca bazı özelliklere de sahip olduğunu belirterek, yabancı cismin ortalama olarak 400 metrelik bir çapa sahip olduğunu ve güneşin çevresinde turlar atan gezegen ve diğer asteroidlerin eliptik düzlem içerisinde yer alabildiğinin altını çizmektedirler. Bilim adamları gök cismin 14 Ekim süreci içerisinde Ortalama olarak 15 milyon millik bir mesafeden dünyaya en yakın konumda yer aldığını da belirtmektedirler.

Konu Hakkında Çalışmalar Devam Ediyor

Amerikan bilim adamları, güneş sisteminde görülen bilinmeyen gök cismin başka ne gibi özelliklere sahip olabildiği ve kesin olarak ne gibi olumsuz sonuçlara neden olabileceği hakkında bilimsel çalışmaların halen devam ettiğini belirtmektedirler. Haber Amerikan kamuoyunda geniş yankı bulurken, sosyal medya üzerinden de geniş yankı uyandırdı. Amerikalı uzay bilimcileri tarafından gerçekleştirilen başarılı bilimsel çalışmalardan biri olan güneş sisteminde bilinmeyen gök cisim araştırmasının ayrıca uzun süreçli olarak gerçekleştirildiği de bilim adamları tarafından belirtildi. Çalışmalar hakkında ileriki süreçlerde yeni gelişmelerin yaşabileceği öngörülmektedir.

SON YORUMLAR