Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Teog Konuları ve Önemi

yonetici

49

Yok

Teog Konuları – İlköğretim son sınıflar için teog  çok önemli bir sınavdır. Geleceklerinin birçok kısmını bu sınav belirlemektedir. Öğrencilik hayatlarında en ciddi sınav teog olmaktadır. Bu sınav iyi değerlendirilmelidir. Tabi her şey sınav değildir. Fakat birçoğumuzun hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için bu tür sınavlar son derece önemli olmaktadır. Teog konuları daha önceden belirlenmektedir. Hangi konular ağırlıklı çıkacağı belirtilmektedir. Öğrencilerde bu konular üzerinde durmalıdır.

 Konuları Bilmek Neden Önemlidir?

Daha fazla başarı sağlamak için teog konuları çok önemli bir yer edinmektedir. Zaten öğretmenlerinde yönlendirmesi ile teog sınavına çalışmak daha da kolay olmaktadır. Tek yapmak gereken planlı ve düzenli çalışmak gerekmektedir. Sınav öncesinde bol bol soru çözülerek konular pekiştirilmelidir. Matematik, Türkçe, Fen ve teknoloji, Din Kültürü, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce gibi dersler sınavda sorular çıkmaktadır. Bu derslerden başarı sağlamak için ayrı ayrı çalışılmalıdır. Sınav gününe kadar tekrar edilmelidir. İki oturum şeklinde yapılmaktadır.

1.Oturum yani okuldaki birinci döneme denk gelmektedir. Aynı şekilde 2. Oturumda okulun 2. Dönemine denk gelmektedir. Sınav sistemi bu şekilde oluşmaktadır. Öğrenciler için bu sistem çok avantajlı olmaktadır. Derslerin bu şekilde bölünerek ve ayrıca farklı zamana yayılarak yapılması öğrencilerin sınava daha da motive olmasına yardımcı olmaktadır. En azından birazda olsa öğrencilerin stresini alarak rahatlamalarını sağlamaktadır. Teog konuları liste halinde verilmektedir. 2017 teog konularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu öğrenciler için çok büyük bir avantaj olmaktadır. Öğrencinin ayrıca kazanımıdır. Bazen öğrencilerin kafaları karışabilir. Bütün konulara çalışmak zorunda oldukları hissine kapılırlar. Fakat Milli Eğitim Bakanlığının MEB duyuruları dikkat edilirse akıllarda hiçbir soru işareti kalmaz. Ayrıca bu konuda öğretmenlerden yardım alınması da öğrenciler için ayrıcalıktır.

 Planlı Ve Düzenli Çalışılmalı

Çünkü henüz mezun olmadığı için okuluna devam etmesi bu sınava daha iyi hazırlanmasını sağlamaktadır. Bazen evde çalışıldığı zaman bazı sorulara çözüm bulunamayabilir. Sınava girecek kişiler bunun stresini yaşar. Fakat okula giden öğrenci çözemediği soruyu hemen öğretmeni ile paylaşarak çözüme ulaştırabilir. İşte öğretmenler ne anlatıyor ise iyi dinlenilmelidir. Yoksa daha sonra anlatacak hiçbir kişi bulunmamaktadır. Konu dağılımları bilindiği takdirde geriye bir tek çalışmak kalıyor. 2016 2017 teog konuları yayınlanır yayınlanmaz eğitim sitemizde yer alacak.

 

 

SON YORUMLAR