Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Sınav Öncesi ve Sınav Sırasında Ne Yapılmalı?

yonetici

25

Yok

Sınav Öncesi ve Sınav Sırasında Ne Yapılmalı?

YKS sınavı  ve LKS sınavları için geri sayım başladı. Sınav konuları yavaş yavaş geride kalıyor. Zaman durdurulamayan bir süreçtir ve hızla akıp geçmektedir. Tabi sınavlar da yaklaşıyordur elbette. Sınavla kalmayıp stres, sorunlar başlıyor demektir.

Stres yapmak başarısızlığı getirebilir. Stresi bir şekilde atmanız lazım. Önce kendinizi motive edin sizi motive edecek videolar, müzikler dinleyin ve asla vazgeçmeyin. Başarısız olma durumu da vardır. Ama başarısız olunca bırakmayın daha çok çalışarak ve hazırlanarak tekrar deneyin. Emin olun ki daha çok çalışma başarı getirecektir. İşte size sınavdan önce yapılması gerekenler ile ilgili öneriler.

İlk olarak kendinize güvenmeniz gerekir. Güven olduğu sürece rahatlıkla yapabilirsiniz. Özgüven her zaman yüksek olması gerekir.

Sınav nasıl olursa olsun ister kolay ister zor siz sınava bir gün kala çalışmayı bırakın. Dinlenmeye çekilin ve sınavı bekleyin

İyi bir uyku uyuyun dinlenin bu sayede sınavdan önce yorgunluğunuz olmayıp daha dinç gireceksiniz.

Sınavdan önceki gece yada uyandığınızda duş alın. Bu sayede rahatlayacaksınız.

Sınavdan önce moralinizi yada motivasyonunuzu düşürecek hiçbir şeyle ilgilenmeyin televizyon olur herhangi bir telefon olur moralinizi bozmasına izin vermeyin. Sınava her zaman mutlu girin ve başarı gelecektir.

Uyanınca güzel bir kahvaltı yapın ve sınava aç karnına gitmeyin ve gitmeden önce elbiselerinizi rahat elbise olacak şekilde seçin. Sınavda elbiseler size rahatsızlık vermesin.

Evden çıkmadan önce yanınızda bulundurulması gereken eşyaları kesinlikle almayın unutmayın.

Sınava giderken erken çıkın 1 saat falan önceden çıkıp gidin ve sıranız da oturun sınıfa ve ortalama iyice alışın. Bu size çokta önemli gelmeyebilir ama oldukça önemli bir detaydır.

Sınav öncesi su içmek rahatlamanız stres atmanız için iyi gelecektir. Çok aşırıya kaçmayacak şekilde için ve suyu sınavda yanınızda bulundurun.

Sınavdan önce stresiniz varsa derin derin nefes alın bu şekil sizin rahatlamanızı sağlayacaktır.

Sınav sırasına bilgilerinizi doğru doldurduğunuzdan emin olun.

Sürekli saate bakıp durmayın. Yapamadığınız bir soru üzerinde fazla durup zaman harcamayın yaparsanız yapın olmazsa diğer soruya geçin.

Sınav esnasında başınız ağrıyor ise su için dinlenin başınıza ve gözünüze masaj yaparak rahatlamanızı sağlayın.

SON YORUMLAR