Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Konuşarakogren.com ile İngilizce Konuşmayı Öğrenebilirsiniz

yonetici

61

Yok

Yeni bir dil öğrenmek demek anadilde bilinen tüm kavramların başka bir dilde daha karşılığının olduğunu bilmek ve bu karşılıkların öğrenilmesi demektir. Özellikle kelime öğrenme konusunda yardım alabileceğiniz İngilizcede eş anlamlı kelimeler listesi size kelime ezberleme konusunda büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Aynı anlama gelen kelimelerin gruplandırılarak ezberlenmesi kelime ezberleme konusunda sizlere daha büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra karşılaşılan cümleleri anlama konusunda da büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir. Türkçe pek çok kelimenin İngilizcede karşılık olarak birden fazla kelime bulunmaktadır. Herkes aynı kelimeler ile konuşmayacağı ve her cümlede aynı kelime kullanılamayacağı için bir kelimeyi karşılayan birden fazla kelime öğrenilmelidir. Bu hem kelime dağarcığınızı geliştirmekte hem de dinlediklerinizi anlama konusunda daha rahat olmanıza olanak tanımaktadır. Öğreneceğiniz her yeni kelime size İngilizce konusunda gelişme göstermeye yardımcı olurken öğrenilen eş anlamlı kelimeler ise yazı ve konuşmalarınızı sıkıcı olmaktan uzaklaştırmanıza olanak tanımaktadır.

İngilizcenin yaygınlaşmasının ardından hemen her şehirde İngilizce kursları açılmaya ve kısa süre içerisinde de bu kurslar yaygınlaşmaya başladı. Her gün bir yenisi açılan İngilizce kurslarının bolluğundan Bursa İngilizce kursları da nasibini almış durumdadır. Birçok İngilizce kursu bulunması insanları kurs seçme konusunda da çıkmaza sokmaktadır. Vaatleri en iyi olan kursları tercih eden kimseler bazen beklentilerini bulamadıkları için hayal kırıklığına uğrayabilmektedir. Bu tarz durumların yaşanmaması adına gideceğiniz kursu seçmeden önce beklentileriniz ve kursun vizyonu arasındaki farkları belirlemeli ve kendinize en uygun olan kursları tercih etmelisiniz. İngilizce kursları size gramer konusunda destek olmakta ve bu yolla kendinizi yazılı ifade etmenizde ve İngilizce yeterlilik sınavlarında başarı göstermenize yardımcı olmaktadır. Kendinizi konuşma konusunda ilerletmeniz için ise bu anlamda çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Söz konusu yabancı dilde konuşmak olduğunda bu korku ve heyecan daha da artmakta ve bu da konuşmanızın akıcı olmasını ve kusursuz olmasını engellemektedir. İyi derecede gramer biliyor olmak her zaman güzel İngilizce konuşabilmek için yetersiz kalmaktadır. Öncelikle yazı dili yani gramer ile konuşma dili olarak bilinen sosyal dil arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce biliyor olsanız bile bazen konuşma konusunda sıkıntılar çekebilir veya yazabildiğiniz kadar iyi konuşamayabilirsiniz.

İngilizce öğrenmeye başladığınızda ilk etapta faydalanabileceğiniz pek çok kaynak bulunmaktadır. Bu kaynaklardan bir tanesi olan Türkçe İngilizce çeviri kaynakları ile cümle yapıları ile tanışabilir ve kendinizi geliştirene kadar cümlelerinizi bu yolla İngilizceye çevirebilirsiniz.

SON YORUMLAR