Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Karne notu sorgulama 2018 işlemleri e-okul’da

yonetici

20

Yok

Karne notu sorgulama 2018 işlemleri e-okul’da

2018 yılı 1.dönem karne haftası geldi. Türkiye’de milyonlarca öğrenci karne almayı bekliyor. Sınavlar sona ermek üzere. 15 tatil yakında başlayacak. Karne notları e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden kolaylıkla öğreniliyor.

MEB de eğitimciler ve öğrenciler ara tatile hazırlanıyor. Tatil aynı zamanda aileleri de etkiliyor. Planlar çoktan yapıldı. Karlı günler gelmez ise tatilde bol bol dışarı çıkma fırsatı olacak. Öğrenciler heyecanlı. Çünkü 1 dönemin sonunda notlarını merak ediyorlar. Karne notları, artık son gün gelmeden sistem üzerinden öğreniliyor. İnternet bağlantısının olması yeterli oluyor. MEB, yıllar önce e okul sistemini kurdu ve çok başarılı oldu. Okula dair bir işlem online olarak sistem üzerinden takip edilebiliyor.

E-okul veli bilgilendirme sistemi eğitim sürecinin daha kolay işlemesine vesile oldu. MEB okul evrak işlemlerini de sistem üzerinden takip edebiliyor. Okullara dair veriler anında öğreniliyor. Veli ve öğrencilere açılan modüller ile de bazı bilgiler uzaktan takip ediliyor. Karne notu sorgulama işlemleri anında uapılıyor.

SON YORUMLAR