Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
İngilizcede Eş Anlamlı Kelimeleri Biliyor musunuz? konusarakogren.com Gelin

yonetici

70

Yok

Her dilde olduğu gibi İngilizcede de aynı anlama gelen birden fazla kelime bulunmaktadır. Bu kelimeler İngilizcede eş anlamlı kelimeler başlığı altında toplanarak kelime ezberlemeyi ve bir kelimenin İngilizce karşılığına bakarak birden fazla kelime öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Öğrenilen eş anlamlı kelimeler birçok alanda işinize yaramaktadır. Örneğin; bir konu hakkında bir makale yazarken sürekli aynı kelime ve cümle kalıplarının kullanılması makaleyi sıkıcı yaparak okunmasını zor hale getirmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en kolay yolu ise yazınızda sürekli olarak aynı kelimeleri çok sık tekrar etmek yerine cümle yapısına ve kullanımına uygun olarak eş anlamları kelimeler kullanmaktır. Bu yolla makalenizi kelime bakımından daha zengin hale getirmenin yanı sıra okunmasını da daha keyifli hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda eş anlamlı kelimeler konuşma esnasında zorluk çekmenize de engel olacaktır. Bir kelimeye karşılık gelen ne kadar fazla kelime bilirseniz konuşulanları anlamanız da aynı oranda kolaylaşacaktır. Tıpkı Türkçede herkes aynı şeyleri aynı kelime ve cümleler ile ifade etmediği gibi İngilizcede de benzer değişiklikler görülmektedir. Bu sebeple kelime öğrenirken eş anlamlı kelimeleri göz önünde bulundurarak cümle içerisinde kullanımlarını öğrenebilir ve kelime dağarcığınızı eş anlamlı kelimeler listesinde bulunan kelimeler ile daha geniş bir hale getirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmenin yaygınlaşması ile beraber İngilizce kursları da yoğunluk göstermeye başlamış ve sayıları gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Dil kursları bakımından Gaziantep İngilizce kursları da pek çok seçeneğe sahip olması ile göze çarpmaktadır. Burada gideceğiniz İngilizce kursu yardımı ile beraber kısa süre içerisinde gramer konusunda yetkinlik kazanabilir, İngilizce dil ve cümle yapısını çözümleyerek test ve yazılı sınavlarda yetkinlik kazanabilir ve başarı gösterebilirsiniz. Burada edineceğiniz bilgileri pratik ve egzersizler ile geliştirerek benzer yetkinliği konuşma dilinde de gösterebilirsiniz. Gramer konuları çoğunlukla test ve yazılı İngilizce konusunda yardımcı oluyor gibi görünse de doğru egzersizler ile konuşma konusunda da oldukça ciddi faydası bulunmaktadır.

Women and man speaking English

İngilizce Türkçe arasındaki çevirileri yapmak bir süre sizin için zor olacaktır. Cümle yapısını çözmek, çeviri yöntemini çözümlemek ve kelime dağarcığınıza bağlı olarak çeviri yapmak sizi bir süre zorlayacaktır. Bu süreç içerisinde çevir sözlük Türkçe İngilizce gibi kaynaklar ile karşılaştığınız cümlelerin karşılıklarını bir süre destek alarak araştırabilir ve daha sonra bu kaynaklar aracılığı ile kendinizi geliştirerek çeviri işinde uzmanlaşabilirsiniz. Bu yöntem size aynı zamanda kelime ezberleme konusunda da yardımcı olacaktır.

SON YORUMLAR