Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Eba kurs öğrenci girişi , eba giriş 2018

yonetici

117

Yok

Eba kurs öğrenci girişi , eba giriş 2018

Günümüzde teknoloji ile eğitim iç içe. EBA sistemi ile uzaktan eğitim sürecine dahil olmak çok güzel. Eğitim sisteminde yeni dönem niteliğinde olan EBA ( Eğitim Bilişim Ağı ) Türkiye’nin imza atmış olduğu başarılı en büyük projelerden bir tanesi. Geleceğimiz sevgili öğrencilerimizin eğitimlerinin daha yararlı ve daha güzel olması için evde eğitim sisteminin genel adı da diyebiliriz. Eba giriş  ile sistemden veri alabilirsiniz.

Eba giriş 2018  ile sisteme online erişebilirsiniz. Eğitimde Fatih projesinden sonra adım atılmış olan en büyük eğitim projesi olan EBA, sınava hazırlanan tüm öğrencilerimize destek vermekte ve yol göstermektedir. Ayrıca öğretmenlere de ders anlatımında ve bilgiye ulaşma açısından yardımcı olmaktadır. Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yeni gözdesi EBA, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulmuş bir portaldır. Her şeyden önce ilk olarak eba giriş kaydol işlemi yapılmalıdır.

EBA nedir? Neler yapılabilir? EBA kaydı ve girişi nasıl yapılır?

EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgi alışverişinde bulunabildikleri, içerik yükleyebildikleri eğitim portalıdır. EBA, eğitim ve öğretim sistemini destekleyen bir unsur haline gelmekle beraber, öğretmen- öğrenci, öğrenci- öğrenci, öğretmen- öğretmen bilgi paylaşımının sağlandığı bir portaldır. Ayrıca bu sistem şifre işlemlerinin online yapılması engellenerek sadece öğretmen ve öğrenci girişlerine izin verilmiş olup öğretmen ve öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir sitedir.

EBA kaydı öğretmenler ve öğrenciler için farklı şekillerde yapılmaktadır. Öğretmenlerin kayıtları otomatik olarak sistem tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin eba giriş kaydol işlemleri için ise öğretmenlerine başvurmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden şifre alımı gerçekleşmemekle beraber öğrenciler, öğretmenlerinin belirlediği şifrelerle giriş yapabilmektedirler.

Kayıt için öğretmenine başvuran öğrenci, ilk iş olarak öğretmeni ile birlikte sisteme öğretmenini hesabından eba giriş 2018 yaptıktan ( şifre özeldir) sonra sağ üst köşede yer alan giriş kısmından öğrencinin TC kimlik numarası ile giriş yapıp çıkan ekrandan öğrenci için giriş şifresi belirler. Böylece öğrencinin eba giriş kaydol işlemleri yapılmış olur. Öğrenci rahatlıkla sisteme TC kimlik numarası ve öğretmeni ile belirlediği şifre ile giriş yapıp ders paylaşımında bulunabilir ve birçok bilgiye ulaşabilir. Bu sitede eğitim amaçlı dersler, online kurslar, eğitim videoları, e- dökuman, e- kitap, yarışmalar yer almaktadır.

Kodlama eğitimide artık eba üzerinden öğrenilebiliyor. Öğrenciler kodlama diye bir kavramla tanışmış durumda.

 

 

SON YORUMLAR