Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
E okul pc giriş , e okul veli bilgilendirme sistemi 2018

yonetici

73

1

Dönem sonu yaklaşıyor. Öğrenciler 15 tatile yakında girecekler. E okul da trafik bir hayli hızlanmış durumda. Çünkü karne notları son hafta sistemde oluyor.

2018 e okul veli bilgilendirme sistemi girişleri. Eğitim süreci yılları alan uzun bir yolculuktur. Veliler bu yolculukta her zaman çocuklarının yanında yer almaya gayret gösteriler. Veli desteği olan öğrenciler başarı merdivenlerini bir tırmanarak yollarına devam ederler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıllar önce devreye koyduğu e-okul sistemi eğitim sürecine büyük oranda destek oluyor. Eğitim sürecindeki notlar , devamsızlıklar ve diğer okul işleri sisteme yüklenerek ilgili birimlerin kullanımına sunuluyor. E-okul sisteminin bazı modülleri de veli kullanımına açılmış durumda. Pc girişi veya mobil girişler sisteme giren öğrenciler notlarını kolaylıkla sistem üzerinden takip edebiliyorlar. Karne notlarını hesaplamak isteyen öğrenciler sisteme giriş yaparak notlarını görebiliyor. Notları öğrenen öğrenciler takdir teşekkür hesaplama programları ile karne durumları hakkında fikir edinebiliyorlar.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılabilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, hem öğrenciye hem de veliye büyük kolaylık sağlayan bir sistemdir. Peki bu sistem nasıl kullanılır? https://e-okul.meb.gov.tr  linkine tıkladıktan sonra üst kısımda yer alan Veli Bilgilendirme bölümüne tıkladığınızda önünüze bir panel gelecektir.Bu panelin altında yer alan kısımdaki bölünmde “Öğrenci T.C. Kimlik No” ve “Öğrenci Okul No” kısımlarını doldurduktan sonra yandaki kuruda yer alan rakamları sağ taraftaki boş alana girerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bir sonraki adımda açılan sayfada karşınıza farklı sorular gelecektir. Bunun amacı öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamaktır. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra da öğrencinin fotoğrafını seçmeniz gerekiyor. Tüm işlemler bittikten sonra tamam butonuna basarak artık öğrenciye ait bilgileri öğrenebilirsiniz. Karşınıza gelecek ekranda öğrenci ile ilgili hangi bilgiyi öğrenmek istiyorsanız ona tıklayabilirsiniz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden şu bilgileri öğrenmek mümkün:
• Öğrencinin devamsızlık durumları
• Yazılılardan alınan tüm dersnotları
• Karnei notları
• İleri tarihli, belirlenmiş sınav notları
• Almış olduğu tüm belgeler
• Yıl sonunda oluşan notlar
• Haftalık ders programı ve derslerin başlama bitiş saatleri
• Nakil durumu bilgileri
• Sınav bilgileri
• Sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşılabilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, velinin öğrenci hakkında ulaşması gereken tüm bilgilere online ulaşmasını sağlayarak, velinin öğrenci hakkında sürekli bilgi sahibi olmasını sağlar. Bu bakımdan sistemin tüm veliler için kullanımı basit ve pratiktir. Aynı şekilde öğrenci de sınav ve notlar hakkındaki bilgileri kendi takip edebilir.
Sistemin ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda kesintiler oluyordu. Ancak bu sıkıntılar giderildi. bE-okul sistemi güçlendirildi. Veli bilgilendirme sistemine artık kesintisiz giriş yapmak mümkün hale geldi.

1 YORUM VAR
ufuk 26 Aralık 2017 - 10:03

karne günü yaklaşıyor. herkes merakla notları bekliyor. karne notları son hafta e okul veli bilgilendirme sisteminde.

Cevapla
SON YORUMLAR