Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
Bilgi eba giriş ile size gelsin

yonetici

58

Yok

Türkiye’de eğitim teknoloji ile yarışıyor. Eba giriş ile bilgiden uzak kalmayın. Araştırmacı öğrenciler için eba sistemi güzel bir kaynak oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bir süre önce eba sistemini daha aktif olarak kullanmak için bir takım uygulamalar devreye koydu. Eğitim online olarak hayatımızda yer almaya başladı.

Eba kursları ile öğrenciler derslerden ve konulardan eksik kaldıkları yerleri tamamladıkları gibi, kurs sayesinde kendilerini sınava hazırlıyorlar.

Eğitim Bilişim Ağı EBA’ya giriş yapan öğretmen ve öğrenciler dersler ile ilgili bir çok doküman ve dosya ile karşılaşıyorlar. İnternetin çok yaygınlaştığı günümüzde eba  giriş ile bir çok eğitim materyalinden faydalanmak mümkün. Alanında uzman personel ile sürekli güncellenen eba önümüzdeki yıllarda daha aktif olarak kullanılacak gibi. Çünkü şimdiden öğrenciler eba kursları sayesinde sistemi sürekli ziyaret ediyorlar.

Öğrenciler  eba.gov.tr adresini ziyaret ederek sistemi kullanıyorlar. Günün her saatinde  sistem açık. Uzaktan eğitimin bir parçası haline gelen eba ile yetiştirime kursları birbiri ardına açılıyor. E-kurslar ile öğrenciler teog gibi sınavlara evlerinde kolaylıkla hazırlanabiliyorlar.

Bir zamanlar eğitim almanın zorlukları vardı. Ders kitaplarını bulmak ve tamamlamak bile günleri alırdı. Ancak günümüzde online olarak her bilgiye anında ulaşmak ve bilgi dağarcığımızı geliştirmek mümkün.

Eba giriş şifresini öğretmenlerinde alan öğrenciler günün herhangi bir saatinde sistemi kullanarak dosyalardan faydalanabiliyorlar. Ayrıca okullarda akıllı tahtaların yaygınlaşması derslerde de eba kullanımını artırdı. Neredeyse her okulda artık internete bağlı akıllı tahta mevcut.

Eba giriş bilgilerini aktif olarak kullanan öğrenciler daha araştırmacı olarak yetişiyorlar. Çünkü akıllarına takılan bir konuyu hemen sisteme girerek yüklü dosyalardan arayabiliyorlar. Sürekli güncellenen sistem yıllar içerisinde bilgi deposu olacak gibi.

SON YORUMLAR