Bir söz hayatı değiştirir.

MENÜ
15 Tatil (Sömestr) ne zaman? Birinci dönem ne zaman bitiyor?

yonetici

19

Yok

15 Tatil (Sömestr) ne zaman? Birinci dönem ne zaman bitiyor?

Tatil geldi. 2018 ocak ayının son haftasında öğrenciler için 15 tatil başlamış olacak. Sömestr eğitim sürecinde dinlenmek için güzel bir fırsat. 19 ocak tatilin başlangıcı. Karne notları ise e-okul da.

2017 2018 eğitim öğretim yılı değişen sınav sistemlerinin ilgisi ile başladı. Ve dönem sonu yaklaşıyor artık. Okullar 22 ocak 2018 tarihi itibari ile tatil başlayacak. Ve 5 şubat 2018 tarihi ile tatil bitecek. Düzenli olarak her eğitim döneminde yapılan TEOG sınavından vazgeçildi ve yerine LKS diğer bir adı ile LGS geldi. Artık 8.sınıf öğrencileri okul sonunda LKS sınavına katılacaklar. Son sınıf öğrencilerinde 1. Dönem teog heyecanı olmadı. Şimdi yazılılar var. Ve heyecan içerisinde karne notları bekleniyor.

E okul da hareketlilik artmış durumda. Çünkü herkes sınav sonuçlarını merak ediyor. E okul öğrenci girişi ile notlar ve diğer okul bilgileri hakkında detaylı bilgi almak mümkün.

2018 yılında okullar ne zaman kapanacak?

MEB tarafından hazırlanan eğitim öğretim yılı takvimine göre öğrenciler 8 haziran 2018 tarihinde yaz tatiline başlayacaklar. Eğitim öğretim yılı 18 eylül 2017 de başlamıştı.

15 tatil karneleri ne zaman alınacak?

Öğrenciler 19 0cak 2018 tarihinde karneleri alacaklar. Ancak karne için son güne kadar beklemek yok artık. Notları e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden kolaylıkla görmek mümkün. Karne notları son hafta öğrencilerin bilgisine sunuluyor.

SON YORUMLAR